Tok susreta: Željezničar - Borac 2:0 / Željo sa pola gasa, rutinski do tri boda (FOTO)

U okviru trećeg kola Premijer lige BiH na Grbavici je odigran derbi susret između Željezničara i Borca, a rezultat je na kraju glasio 2:0.

Derbi susret je ponudio nekoliko sjajnih prilika na obje strane, a Željezničar je svoje uspio iskoristiti i na kraju slaviti sa 2:0 u prvom meču ove sezone.

Tok susreta i fotografije sa istog pogledajte ispod:

90’+6 Kraj susreta na Grbavici, Željezničar iskusno i rutinski dolazi do tri boda. Sa druge strane Borac nije pokazao puno. Narednu utakmicu Željo gostuje ekipi Posušja, dok Borac dočekuje ekipu Igmana iz Konjica.

90′ Igra se još 5 minute nadoknade, Željo blizu 3 boda.

70′ Najbolja prilika za Borac. Loša reakcija Plavih i lopta stiže do Corteza koji šutira i pogađa lijevu stativu! Bila je ovo zlatna prilika da Borac kazni loše reakcije Željine odbrane.

66′ Nakon dva gola Želje, Borac pokušava do prilika, imal su dva slobodna udarca, ali bez velikih šansi.

54′ GOOOOL Nedim Mekić je centrirao, ali tu loptu niko nije dotaknuo to je zbunilo golmana Borca i centaršut Mekića završava u golu. Željo zasluženo dolazi do 2-0

53′ Gasal se odlično snalazi u 16 metara, primio je loptu i odlično šutirao, ali stativa spašava goste iz Banja Luke, ostaje 1-0

48′ OOOL! Željezničar zasluženo poveo sa 1:0! Nedim Mekić je pokupio odbijenu loptu i sa nekih 18 metara odlično šutirao i doveo Željezničar u vodstvo.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme derbi utakmice 3. kola.

45+2′ Kraj prvog poluvremena, Željo pokazao bolju igru. Borac je tek pred kraj prvog dijela pokazao nešto više, ali na pauzu se ide bez golova.

42′ Trenutno bez dešavanja na meču, stvara se slika kao da obje ekipe žele na pauzi bez golova. U suštini Željo bolja ekipa Krpić najopasniji u redovima domaćina.

30′ Domaća ekipa je jasno bolja na terenu. Borac nije pokazao ništa u prvih 30 minuta. 65% posjeda lopte na strani Željezničara, 4 kornera za domaće, dok Borac i dalje čeka svoju priliku da zaprijeti iz ugla.

15′ Domaćin mnogo bolja ekipa na terenu, kontrolišu loptu i stvaraju šanse Krpić imao još jedan šut u okvir gola, ali je golman Borca na visina zadatka.

4′ Sjajna prilika za Željezničar. Gasal sjajno proigrava Krpića, iz ugla šutira, ali golman brani taj udarac!

1′ Počela je utakmica na stadionu Grbavica. Uvodni meč za novu sezonu nadamo se uzbudljivom susretu.