KRAJ: Sarajevo 2-4 Torpedo: Nakon bolje izvedenih penala, Torpedo ide dalje

Poštovani čitatelji portala Bosnainfo, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratnog susreta prvog pretkola konferencijske lige. FK Sarajevo - FC Torpedo. Rezultat prve utakmice odigrane u Gruziji je 2-2

Danas od 21:00 na stadionu Koševo igra se uzvratna utakmica prvog pretkola konferencijske lige. Sarajevo ima prednost igraju na Koševu, a imaju pozitivan rezultat iz Gruzije. Sa druge strane Torpedo stigao pun samopouzdanja.

Kraj na Koševu, Sarajevo se oprašta od Evrope za ovu godinu.

Beganovićev šut u četvrtoj seriji brani Kljajić, a pobjedu Torpeda ovjerava Caballero.

Nakon toga Čataković pogađa, ali uzvraća Manjgaladze. Avramovski poravnava na 2:2, ali u prednosti Torpedo održava Kobuladze.

U prvoj seriji Kljajić brani šut Ikića, a onda Shergelashvili pogađa za vodstvo Torpeda.

Kraj produžetaka, pobjednika će odlučit penali.

121′ Penali će odlučiti pobjednika na Koševu.

113′ Najbolju šansu u produžecima imalo je Sarajevo preko Kyeremeha koji je izašao sam pred golmana, ali je šutirao pored gola, nadamo se da neće biti tragicar susreta.

112′ Mrtva igra obje ekipe, izgleda kao da se samo čekaju penali.

106′ Počelo je zadnjih 15 minuta, ako ostane 1-1 gledamo penale.

96′ Kyeremeh ubacuje u peterac, ali je zakasnio Čataković. Bila je to odlična prilika za Sarajevo

91′ Počeo je prvi produžetak.

Na Koševu će se igrati produžeci.

90+1′ GOL, Griguri je pogodio na Koševu. Nakon slobodnog udarca na pravom mijestu se našao Griguri i pogodio glavom za 1-1

80′ Ulazimo u finiš utakmice. Sarajevo je imalo šanse da završi utakmicu, ali nisu iskoristili. Trenutni rezultat vodi Sarajevo u drugo pretkolo.

68′ Odlična utakmica je trenutno na Koševu. Vrančić se namjestio na vrhu šesnaesterca i pogodio prečku. Šteta za Sarajevo mogao je ovo biti pogodak.

65′ Torpedo pokušava, ali se igrači u bordo dresovima odlično i disciplinovano brane, te čekaju priliku za kontra napad. Torpedo u ovom trenutku ima 65% loptu u svojim nogama.

57′ Sarajevo pokazuje dobru igru u nastavku. Nadaju se novom pogodku i laganom kraju utakmice.

46′ Počelo je drugo poluvijeme, Sarajevo ima rezultat za drugo pretkolo.

45+2′ Kraj prvog poluvremena

40′ Sporna situacija: Gužva u kaznenom prostoru Sarajeva jedan igrač je udario golmana Šahinovića. Igrači Bordo tima od sudije traže crveni karton, ali za ovo Pantasulaia je samo požutio.

33′ Bordo ekipa je pustila loptu gostima, ali oni ne mogu da naprave pritisak dok vrijeme igra za Sarajevo.

22′ Mirno nakon gola, Sarajvo iskusno staje na loptu i čeka grešku gostiju.

12′ GOOOOOOOL, Ziljkić zabija za 1-0. Kyeremeh mu je ubacio, a Ziljkić na pravom mjestu i pogađa za vodstvo Bordo tima. LUDNICA NA KOŠEVU!

8′ Pored ispitavnja snaga, Torpedo pokazuje više ne otvaranju susreta.

1′ Sarajevo ulazi u meč kao veliki favorit. Minutom šutnje za legendarnog Vahidina Musemića je počela utakmica na Koševu.

Stadion Koševo se lagano puni, očekuju se pune tribine u bordo bojama.