Tok susreta / BiH 0-2 Luksemburg: Sramota u Zenici

Poštovani čitatelji portala Bosnainfo, dobro došli na tekstualni prijenos susreta između reprezentacija Bosne i Hercegovine i Luksemburga. Pratite dešavanja iz minute u minutu.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na Bilinom polju u Zenici večeras će igrati protiv selekcije Luksemburga u okviru 4. kola kvalifikacija za EURO.

90+9′ Kraj sramote u Zenici naša reprezentacija je poražena od Luksemburga 0-2.

90+1′ Igra se još osam minuta sudijske nadoknade.

87′ – Tenzije na terenu više nego očite, Džeko je nervozan dobio je i javnu opomenu. Nadamo se da neko od naših igrača neće dobiti i crveni karton, a stadion u Zenici se lagano prazni.

82′ Finiš susreta, a Bilinim Poljem se ori “Faruk, odlazi”

74′ GOL! Sinani koristi novu grešku naše odbrane i trese mrežu. Šehić je također loše istrčao i olakšao Sinaniu da zabije gol.

72′ Menalo i Prevljak ulaze u igru Stevanović i Cimirot završavaju današnji susret. Hadžibegić sa tri napadača u zadnju dionicu meča.

70′ Još 20 minuta nade za našu reprezentaciju! Napadi i dalje izgledaju bez ideje.

63′ Said Hamulić se izborio za prostor u 16 metara i zatresao stativu, ali sudac je dosudio ofsajd poziciju.

57′ Hadžiahmetović je stavio loptu na 11 metara ali loše izveo i naša reprezentacija ne koristi veliku šansu. Hadžiahmetović je šutirao visoko preko gola.

55′ Penal za našu reprezentaciju.

52′ Cimirot je ubacio, Džeko pada i traži penal, ali sudija iz Izraela nije ništa svirao, čeka se odluka iz VAR sobe. Glavni sudac će ići i pogledati sam situaciju.

47′ Ogromna prilika za Luksemburg Barreiro je izašao jedan na jedan sa golmanom nakon nove greške Barišića ali Šehić je odlično odbranio udarac. Ostaje 0-1

46′ Hadžiahmetović i Hamulić će dobiti priliku na početku drugog poluvremena. Kodro i Tahirović su napustili igru.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme, moramo vjerovati da naša reprezentacija može do potpunog preokreta. Samo 3 boda u ovom susretu nam daju šanse za plasman na EURO.

45+3‘ Kraj prvog dijela utakmice. Rani pogodak nam je pokvario planove i nismo se uspjeli oporaviti. Nadamo se boljoj igri u drugom poluvremenu.

43′ Velika šansa za Luksemburg ostali su dva na jedan, ali loše dodavanje na sreću. Nakon završene akcije oglasio se i sudac i dosudio ofsajd poziciju.

38′ Agresivnost u napadu je mnogo slabija. Naša reprezentacija je pustila loptu gostima.

30′ Trećina susreta je iza nas. Gubimo od samog početka susreta, ali naša reprezentacija napada i nadamo se poravnanju.

24′ Žestok pritisak Zmajeva, a gosti vrebaju svoje šanse iz kontra napada.

18′ Odlična akcija i velika prilika. Stevanović je ubacio sa lijeve strane, a Kodro glavom pogodio desnu stativu!

13′ Prvi korner za Pjanića, odlično je centrirao loptu koju je pokupio Kodro ali za malo pored gola, ostaje 0-1

11′ Sinani se odlično pozicionirao i izborio je prvi korner za Luksemburg, ali bez opasnosti.

10′ Naša reprezentacija pravi veliki pritisak. Pokušavaju svim silama da vrate rezultat u egal.

4′ GOL Velika greška Barišića, loš prijem lopte na pet metara od gola i to je Luksemburg iskoristio 0-1 Borges Sanchez je zatresao mrežu

1′ Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

20:20 – U toku je zagrijavanje naše reprezentacije:

Na Bilinom polju naša reprezentacija igra u sastavu: Ibrahim Šehić, Sead Kolašinac, Siniša Saničanin, Adrian Leon Barišić, Amar Dedić, Benjamin Tahirović, Gojko Cimirot, Miralem Pjanić, Miroslav Stevanović, Kenan Kodro i Edin Džeko.

Korteo BH Fanaticosa u Zenici:

Bosnainfo je na licu mjesta, a atmosfera se već opasno zagrijava. Stadion se puni i očekuje se velika podrška naših navijača.