Ostalo

BRAVO MAJSTORE! Tarik Šetić dvostruki kadetski prvak Balkana

Mladi bosanskohercegovački karatista ostvario je odličan uspjeh na Balkanskom prvenstvu, kako u pojedinačnoj, tako i u ekipnoj konkurenciji.

Na Balkanskom prvenstvu u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore U-21, održanom u Ljubljani, član Karate kluba “Mawashi” iz Sarajeva i standardni reprezentativac Bosne i Hercegovine, Tarik Šetić, osvojio je dvije zlatne medalje u kadetskoj konkurenciji u pojedinačnim borbama u kategoriji više od 70 kg te kao član bosanskohercegovačkog tima u ekipnim borbama.

Šetić je do medalje došao pobjedama nad predstavnicima Srbije (4:0), Turske (8:0), Srbije (5:1), Bosne i Hercegovine (2:0), a u finalnoj borbi pobijedio je predstavnika Rumunije odlukom sudija rezultatom 4:1.

Drugo najsjanije odličje Šetić je osvojio kao član našeg nacionalnog tima u ekipnim borbama. Bosanskohercegovački kadeti su na putu do medalje savladali Sloveniju, Grčku, Crnu Goru, dok su u finalnom meču bili bolji od reprezentacije Rumunije.

U narednom periodu Šetića očekuje nastup na WKF Karate 1 – Svjetskoj Ligi za mlade koja će se održati u Veneciji-Jesolo (Italija), od 7. do 10. decembra, kao i Europsko prvenstvo za kadete u Tbilisiju (Gruzija) od 9 do 11. februara 2024. godine, saopćeno je iz Karate saveza Federacije Bosne i Hercegovine.