Sudit će u Kataru: Argentinac u finalu Superkupa pokazao 10 crvenih kartona

Finale argentinskog Superkupa između Boce Juniors i Racing Cluba u nedjelju obilježile su nemile scene na terenu, zbog kojih je sudija Facundo Tello pokazao deset crvenih kartona, prenosi Anadolu Agency (AA)

Nakon 90 minuta rezultat na stadionu u San Luisu je glasio 1:1, te se otišlo u produžetke koji su zbog neviđenog haosa umjesto 30, trajali 40 minuta. Veznjak Carlos Alcaraz postigao je pobjednički gol za Racing Club u 117. minuti, koji je njegovom klubu donio i titulu.

Međutim, proslava gola Racing Cluba dovela je do tenzija na terenu nakon čega je sudija pokazao sedam crvenih kartona igračima Boca Juniorsa, a tri fudbalerima Racing Cluba.

Tello (40), koji je među arbitrima Svjetskog prvenstva 2022. u Kataru, isključio je Sebastiana Villu, Alana Varelu, Luisa Advinculu, Carlosa Zambrana, Diega Gonzaleza, Franka Fabru i Darija Benedetta iz Boce Juniorsa.

Među isključenim fudbalerima Racing Cluba bili su Johan Carbonero, Alcaraz i Jonathan Galvan.

Većina igrača je isključena zbog masovnog obračuna.