"Ovo nije penal! Kakvo je ovo finale? Nisam samo razočaran suđenjem na SP, sad sam ljut!"

Poljski sudija Marciniak je u 21. minuti kod rezultata 0:0 dosudio jedanesterac za Argentinu u finalu SP-a protiv Francuske.

Duel Angela di Marije i Ousmanea Dembelea okarakterizirao je kao prekršaj francuskog igrača, iako je snimka pokzala kako je kazneni udarac krajnje sumnjiv.

Slaže se s tim i hrvatski stručni analitičar suđenja Bruno Marić, inače šef hrvatskih sudija: Finale nam nije niti malo popravilo dojam o suđenju. Sudija Marciniak je dosudio kazneni udarac za Argentinu u 22. minuti, a smatram kako se radi o pogrešnoj odluci. Tako “labavi” kazneni udarac ne bi trebao odrediti pobjednika SP-a.

Meni u toj situaciji izgleda da je napadač Argentine bio taj koji je napravio kontakt s francuskim igračem, a ne da je Francuz njega faulirao.

Sad sam već ljut, nisam samo razočaran suđenjem na SP-u….