Stuttgart razbio Eintracht i stigao Bayern

U derbiju kola postojao je samo jedan tim - Stuttgart. Tačnije, u prvom poluvremenu.

Švabe su pred svojim navijači ubjedljivo savladale tim Eintrachta iz Frankfurta 3:0.

Bio je to derbi 29. kola Bundeslige, duel trećeg i šestog na tabeli, ali su na terenu postojali samo fudbaleri Stuttgarta. Pogotovo u prvih 45 minuta.

Prvi strijelac tima Serhuu Guirassy je u 11. minutu izbjegao je ofsajd zamku i doveo Švabe u vodstvo. U prvom trenutku pomoćni sudija je podigao zastavicu zbog ofsajd pozicije, ali je poslije VAR provjere konstatovano da je sve bilo regularno.

Samo šest minuta kasnije već je bilo 2:0. Pogriješio je Robin Koch, kratko vratio loptu svom golmanu što je iskoristio Denis Undav i duplirao vodstvo Stuttgarta. Bio je to njegov 16. gol u sezoni.

Guirassy i Undav su jedan od najboljih tandema ove sezone u evropskim ligama.

Undav je do do kraja poluvremena upisao i asistenciju, a među strijelce se upisao i Lewelling – 3:0.

U nastavku meča bilo je mnogo manje uzbuđenja. Na kraju je ostao rezultat iz prvog poluvremena, piše N1.

Stuttgart sad ima 63 boda, koliko i Bayern, ali slabiju gol-razliku. Eintracht je šesti na tabeli sa 42, tri više od Augsburga sa kojim se sastaje u narednom kolu u Frankfurtu. Švabe u sljedećem kolu gostiju Werderu u Bremenu.