Košarka

"Stotka" Finske za prvu pobjedu, Kina upisala prvi trijumf i održala san o Parizu živim

Košarkaši Finske upisali su prvu pobjedu u meču razigravanja od 17. do 32. mesta na Mundobasketu.

Skandinavci su bili bolji u duelu protiv Zelenortskih Ostrva rezultatom 100:77 u okviru grupe O.

Trebala je ekipi Lasija Tuovija ova pobjeda nakon što su grupnu fazu okončali sa sva tri poraza i to dvocifrenim razlikama.

Finska je bila daleko bolji protivnik koji se već krajem prve četvrtine odvojio do dvocifrene prednosti, a do poluvremena i na maksimalnih +21.

Mogla je ta prednost i da bude veća da u pojedinim trenucima nisu forsirali na šutu za tri. Iz daljine su u prvih 20 minuta imali 1/9.

Najefikasniji je bio Lauri Markanen sa 34 ponea i devet skokova. Majro Litl je dodao 10 i njih dvojica su jedini bili dvocifreni.

Kod Zelenortskih Ostrva, Edi Tavares je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 12 skokova. Anderson Koreja je imao 15, a Ivan Almeida 17 poena.

Košarkaši Kine ostvarili su prvu pobjedu na Mundobasketu

Selekcija Saše Đorđevića je savladala Angolu rezultatom 86:73 u okviru grupe M razigravanja od 17. do 32. mesta.

Kinu je do pobede predvodio Đinkiu Hu sa 20 poena, Kajl Anderson 17 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

Kod Angole se istakao Dundao sa 17 poena i osam asistencija, dok je Bruno Fernando imao 16 poena i šest skokova.

Ovom pobjedom je Kina napravila prvi korak ka kvalifikacijama na Olimpijske Igre u Parizu.

Najbolje plasirana azijska i afrička selekcija će naći svoje mjesto u francuskoj prijestolnici slijedeće godine. Sve ekipe sa ta dva kontinetna nastupaju u razigravanju.