Njemačka je prvak svijeta u košarci!

Njemačka je prvak svijeta u košarci. Savladali su u finalu Srbiju sa 83:77.

Velika se borba vodila u posljednjoj četvrtini, nakon što su Srbi stigli veliku prednost Nijemaca. Imali su čak i šut za izjednačenje, ali je Gudurić promašio. Scheoder je pogodio ključna dva poena za veliko slavlje Njemačke.

Poslije 3/4 utakmice Njemačka ima veliku prednost 57:69. Igra Srbije se poprilično raspala što su Wagner i Schroder koristili.

Poluvrijeme – Nakon dvije četvrtine košarkaši Srbije i Njemačke u svlačionice su otišli potpuno izjednačeni – 47:47 (26;23, 21:24)

Bogdanović je nejefikasni sa 15 poena u redovima Srbije, a prati ga Marinković sa devet. Schroder i F. Wagner postigli su po 14 poena za Njemačku.

1/4 – Nakon prve četvtrtine, Srbija je u blagoj prednosti 26:23. Igralo se uglavno sa jakom odbranama, koš za koš. Srbija je ostala bez Dobrića koji se povrijedio, ali je sjajno reagovao Jović pogađajući trice. Kod Njemačke istakao se Voigtman.

Srbija je u polufinalu bila bolja od Kanade 95-86, a Njemačka od SAD 113-111. U susretu za treće mjesto nakon produžetaka Kanada je bila bolja do SAD sa 127:118