Stadionom je odjekivalo njegovo ime: Desetine hiljada duša vrištalo je - EDIN DŽEKO

U revanš utakmici četvrtfinala Lige prvaka Inter je pobijedio Milan minimalnim rezultatom 1:0 i osigurao plasman u finale ovog takmičenja.

Nerazzurri su u ukupnom skoru slavili 3:0 i tako sasvim zasluženo prošli u finale gdje će igrati protiv boljeg iz duela Manchester City Real Madrid.

Pobjedu Interu večeras je donio Lautaro Martinez koji je mrežu Milana zatresao u 74. minuti susreta nakon asistencije Romelua Lukakua.

Lukaku je u igru ušao desetak minuta ranije zamijenivši Edin Džeku koji je utakmicu započeo od prve minute, a prilikom izlaska ispraćen gromoglasnim ovacijama.

Džeku je 70.000 navijača Intera pozdravilo velikim aplauzima i skandiranjem njegovog imena, a aplaudirali su i igrači Robin Gosens, kao i sam Romelu Lukaku, dok ga je Simone Inzaghi zagrlio.