Srbija prekucala Portoriko i stigla do nove pobjede na Mundobasketu

Reprezentacija Srbije zabilježila je i drugu pobjedu u grupi B šampionata sveta pošto je u Araneta dvorani u Manili savladala selekciju Portorika rezultatom 94:77.

Orlovi imaju učinak 2-0 i matematički još nisu obezbijedili plasman u drugi krug, u kojem se grupa B ukršta sa grupom A (Dominikanska Republika 2-0, Italija 1-1, Angola 1-1, Filipini 0-2), Južni Sudan je na 1-1, a Kina i Portoriko na 0-2.

Kako će izgledati veći dio utakmice protiv selekcije koja igra gotovo bez sistema vidjelo se u uvodnih nekoliko minuta. Srbija je ekspresno povela sa 8:0 uz dvije trojke Nikole Jovića, Portoriko je odgovorio, uslijedila je nova serija Orlova 9:0 za prvu dvocifrenu prednost (17:5).

Portorikanci su se ispucavali iz svih pozicija, napadi su ima trajali jedva 15 sekundi, a iako je ekipa Svetislava Pešića prihvatila jurnjavu po terenu, to se nije odrazilo na rezultat.

Raspucani Orlovi su iz minuta u minut povećavali prednost, a gotovo je nevjerovatan podatak da je Bogdan Bogdanović prve poena postigao tek u finišu prvog poluvremena. Kapiten je vezao pet poena za ogromnih 53:21.

Portoriko je bolje počeo treći period, serijom 13:5 uspio je da se približi na 62:40 i u 24. minutu natjera Pešića da traži tajm-aut. Karipska ekipa je održala šuterski čas protivniku u trećoj dionici.

Srbija je u trećoj četvrtini primila čak 31 poena i u posljednjih deset minuta ušla sa 75:58, a kako su Orlovi odigrali, dovoljno govore i riječi Pešića koji je od igrača tražio da se ne brukaju.

Portoriko se sredinom posljednje dionice približio na samo deset poena minusa (81:71), a možda ključne poena sa linije penala postigao je Aleksa Avramović za 84:71.

Penali Avramovića bili su uvod u seriju srbijanskog tima 10:0 za 91:81 u 38. minutu i definitivnu ovjeru trijumfa, javlja N1.