SP za rukometaše: U nevjerovatnom meču četvrtfinala Španija ni sama ne zna kako je savladala Norvešku

Odigrana su prva dva četvrtfinalna susreta na Svjetskom prvenstvu u rukometu, a u polufinale su se plasirale selekcije Danske i Španije. Ove dvije ekipe će biti i rivali u narednoj fazi.

Danska nije imala ni najmanje probleme u duelu s Mađarskom, koju je potpuno razbila slavivši rezultatom 40:23.

Već na poluvremenu je bilo 21:12 i ni u jednom trenutku nije bilo dileme da će Danska u polufinale.

Završilo je 40:23, a prvo ime susreta bio je Gidsel sa 9 golova, dok je 7 postigao Pytlick.

Prava drama viđena je u duelu Norveške i Španije. Dugo se igralo gol za gol, te ja na poluvremenu Norveška imala minimalnu prednost od 13:12. Ništa drugačije nije bilo ni u nastavku utakmice, pa se ušlo u nevjerovatnu dramu u finišu.

Pri rezultatu 25:24 za Norvešku, Bergerud na samo 40 sekundi do kraja sjajno brani šut Alexa Dujshebaeva i činilo se da će Norveška slaviti, ali suci im u kratkom napadu dosuđuju pasivno! To koristi Furija preko Daniela Dujshebaeva i poravnava na 25:25!

Uslijedili su produžeci. Nakon prvih pet minuta je bilo i dalje neriješeno (27:27) U drugih pet minuta ponovo je zablistao nevjerovatni De Vargas na golu Španije. Odbranio je jako dva važna šuta u finalu, ali nekako se preko Bjornsena Norveška spasila poraza i poravnala na 29:29, prenosi SC Sport.

Tako je meč otišao u drugi set produžetaka. Nakon pet minuta ponovo je bio neriješen rezultat (32:32). Posljednjih pet minuta donijelo je novu dramu – nakon pogotka Daniela Dujshebaeva za 35:34, Norvežani su imali zadnji napad, ali sjajni golman De Vergas je odbranio napad s boka – pobijedila je Furija.

Kod Španaca su se istakli Angel Fernandez i Alex Dujshebaev (po sedam golova), a Bjornsen (devet) kod Norveške.

Večeras se igraju i preostala dva četvrtfinala Francuska – Njemačka i Švedska – Egipat.