Danska prvi finalista Svjetskog prvenstva za rukometaše

Rukometaši Danske su savladali Španiju sa 23:26 u prvom polufinalu Svjetskog prvenstva za rukometaše.

Danska je od početka utakmice držala kontru i rezultatsku prednost, Španije je veoma teško dolazila do gola protivnika, pa se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 10:15.

Rukometaši Španije su malo bolje izgledali u drugom poluvremenu, međutim to nije bilo dovoljno da preokrenu rezultat, pa je na kraju nakon drame u finišu meča Danska slavila prolaz u finale rezultatom 23:26, piše SC Sport.

U pobjedničkom timu su se najvište istakli Simon Pytlick sa šest golova i Magnus Jensen sa pet golova, dok su kod poraženih najbolji bili Alex Dujshebaev sa pet golova i Ferran Sole Sala sa četiri gola.

Danska će za protivnika čekati boljeg iz duela Francuske i Švedske koji se igra od 21 sat.