Sigurno najveća blamaža u historiji NK Rijeka: Ispali od tima čije mjesto ima 2000 stanovnika

NK Rijeka danas je doživio možda i najveće poniženje u svojoj historiji.

Rijeka je u osmini finala Kupa Hrvatske poražena od BSK Bijelo Bordo rezultatom 2:1 i tako završila ovosezonski nastup u ovom takmičenju.

Nekadašnji šampion Hrvatske je prvi stigao do vodstva pogotkom Lunette u 7. minuti, ali fudbaleri Bijelog Brda su samo četiri minute kasnije preko Tokicha poravnali na 1:1, da bi u 75. minuti stigli i do potpunog preokreta golom koji je postigao Pudić.

Koliko je ova pobjeda senzacionalna najbolje pokazuje podatak da je Bijelo Brdo ustvari selo u sastavu općine Erdut u Osječko-baranjskom kantonu sa samo 2000 stanovnika.

Također, BSK je ovom pobjedom ostvario historijski uspjeh plasiravši se u četvrtfinale, a tamo će igrati protiv boljeg iz duela Varaždina i Osijeka.

BSK inače nastupa u Drugoj ligi, a tamo je prošlog vikenda zabilježio poraz na svom terenu od Rudeša. BSK nakon 13 odigranih kola ima samo 10 bodova i niko nije mogao slutiti da će danas na ovakav način izbaciti Rijeku.

To je inače i 45. put u historiji Kupa Hrvatske da jedan prvoligaš ispadne od ekipe iz nižih rangova takmičenja.