Senijad Ibričić: Nema ljepšeg osjećaja...

Hajduk je pobijedio Vitoriju Guimaraes 3:1 u prvoj utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige. Golove za Hajduk zabili su Emir Sahiti, Dario Melnjak i Filip Krovinović, a za Portugalce je strijelac bio Miguel.

Uzvratna utakmica igra se sljedeće srijede u Portugalu, a klub koji prođe u doigravanje čeka španjolski Villarreal.

Hajduk je potpuno izdominirao protivnike u svim fazama igre, a za Index je utakmicu prokomentirao Senijad Ibričić. Miljenik poljudskih tribina i nekadašnji osvajač nagrade Hajdučko srce novopečeni je sportski direktor Domžala u kojima je ovog ljeta završio igračku karijeru. Pobjedu protiv Vitorije pratio je uživo na Poljudu.

Kako ste vidjeli sinoćnju, za hajdukovce trijumfalnu utakmicu?

Stvarno divna splitska noć, vratila mi je sjećanja na Unireu. Da je pao i četvrti gol, bila bi identična, gosti poveli, a onda sjajan preokret. Iskreno, očekivao sam da će biti teže jer nisam baš poznavao Portugalce. Hajduk je odigrao odličnu utakmicu i bio puno bolji.

Od prve minute je dominirao. Onakav gol kakav je Vitoria zabila te obično presiječe, ali igrači su reagirali jako dobro. Vidjelo se što želi i s takvim gardom te nogomet nagradi. Ovo je ekipa s karakterom.

Što očekujete od uzvrata u Portugalu i možemo li vas ponovno očekivati na Poljudu ako dođe do utakmica s Villarrealom?

Siguran sam da će utakmica u Portugalu biti potpuno različita. Vitoria bi trebala biti u boljem izdanju, ali ako Hajduk bude na jučerašnjem nivou, ne bi trebalo biti problema. Vitoria je kod kuće Puškaš Akademiju napala od prve minute i protiv Hajduka će ih također nositi njihovi navijači. Treba izdržati nalet Vitorije u prvih 15-20 minuta, a kada ritam opadne, očekujem kontrolu Hajduka. Sigurno dolazim na Poljud protiv Villarreala ako se, daj Bože, dogodi ono što svi priželjkujemo.

Navijače je ovih dana oduševila fotografija Vas i Livaje s Torcida Kupa, jeste li mu stigli čestitati na Hajdučkom srcu?

Normalno da sam mu od srca čestitao, ja znam što ta nagrada znači za igrače Hajduka. Nema bolje i ljepše koju možeš dobiti u Splitu, onda znaš da si napravio nešto vrijedno, nešto što se u Dalmaciji cijeni. Pratim sve što Livaja radi i skidam mu kapu. Poznajem ga otkako je bio dijete jer je kao kadet počeo trenirati s prvom ekipom Hajduka. Tada sam ja bio Hajdučko srce i sretan sam što sam mu imao prilike čestitati kao novom dobitniku.