Dinamo ispao iz Lige prvaka, Milan ide dalje

Odigrano je još šest utakmica posljednjeg kola grupne faze Lige prvaka.

Dinamo Zagreb porazom od Chelseaja 2:1 završio je nastup u Evropi za ovu sezonu.

Modri su poveli u sedmoj minuti preko Brune Petkovića, ali je Chelsea golovima Sterlinga u 18. i Zakarije u 30. minuti preokrenuo rezultat i stigao do pobjede.

U drugoj utakmici grupe E Milan je golovima Girouda 2x, Krunića i Messiasa deklasirao Salzburg rezultatom 4:0 i sa Chelseajem osigurao plasman u nokaut fazu.

Chelsea u osminu finala ide kao prvoplasirani tim grupe sa 13 bodova, tri više od drugoplasiranog Milana. Salzurgu je pripalo treće mjesto sa 6 bodova te će austrijski tim takmičenje nastaviti u Evropskoj ligi, dok je Dinamo kao četvrti na tabeli sa 4 osvojena boda stavio tačku na svoje nastupe u Evropi ove sezone.

Fudbaleri Juventusa poraženi su od Paris St Germaina u posljednjem kolu grupe H Lige prvaka, ali su zadržali treće mesto u grupi i nastaviće takmičenje u nižoj Ligi Evrope.

U drugom meču grupe Benfica kao gost više nego ubjedljivo pobijedila Macabi iz Haife rezultatom 6:1.

Fudbaleri Milana plasirali su se u knockout fazu Lige prvaka nakon što su rezultatom 4:0 večeras pobijedili Red Bull Salzburg.

Oliver Giroud jeu 14. minuti otvorio golijadu na San Siru zabivi glavom za 1:0. Pri tom rezultatu završeno je i prvo poluvrijeme.

Na samom početku drugog poluvremena Rade Krunić postiže pogodak za Milan (2:0). Giroud je u 57. minuti povisio na 3:0, da bi konačnih 4:0 postavio Messias.