Rukometaši Bosne i Hercegovine gube u Portugalu nakon prvog poluvremena

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine gubi od Portugala 14:10 u Guimaraesu, na prvom meču baraža za Svjetsko prvenstvo.

Prvu ozbiljniju seriju Portugalci su napravili pri rezultatu 3:2, serijom 3:0 otišli su na vodstvo 6:2.

Period igre gdje se igralo gol za gol trajao je do 20 minute, kada su bh. rukometaši imali zaostatak od tri gola (10:7).

Zaigrali su bh. rukometaši i serijom 2:0 došli na (11:9), ali Pad koncentracije i serija 3:0 domaćih, ponovo je Portugal vratila na pet golova prednosti (14:9).

Nakon prvog poluvremena rezultat Portugal – Bosna i Hercegovina 14:10.

Poslije 30 minuta igre najefikasniji u redovima Bosne i Hercegovine je Milan Vukšić sa četiri gola. Prate ga Heceg i Petrović sa po dva. Benjamin Burić zabilježio je sedam odbrana.

Pedro Portela i Areija upisali su najviše golova za Portugalce, zatresli su mrežu BiH po tri puta. Golman Portugala Capdeville ima tri odbrane.