Ronaldo zabio četiri komada pa poslao poruku Zmajevima

Selekcija Portugala je u grupi "J" deklasirala Luksemburg rezultatom 6:0.

Efikasnu partiju imao je Cristiano Ronaldo.

U 9. minuti iskoristio je odlično proigravanje Mendesa za 1:0. Samo šest minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac je bio Joao Felix. Na 3:0 povisio je u 18. minuti asistent kod Felixovog gola Bernardo Silva. Do poluvremena bilo je 4:0 poslije akcije dojučerašnjih saigrača iz Manchester Uniteda. U 31. minuti Bruno Fernandes proigrao je Ronalda, za njegov drugi gol na susretu.

Zatišje je trajalo u Luksemburgu do 77. minute. Tada je Otavio povisio na 5:0 na asistenciju Rafaela Leaoa, koji je u ovom susretu tražio izlazak iz krize u kojoj se nalazi na klupskom nivou. Zbog toga mu je dopušteno da izvede penal u 85. minuti (a i zbog činjenice da su van igre bili i Ronaldo u Bruno Fernandes). Međutim, nije uspio da realizuje jedanaesterac. Ipak, prvotimac Milana uspio je da postigne gol za konačnih 6:0.

Prethodno je Ronaldo zabio i dva pogotka u pobjedi Portugala nad Lihtenštajnom 4:0.

Očito vrlo zadovoljan, odmah se oglasio na društvenim mrežama:

“Dva meča, dvije pobjede! Cilj ostvaren. Sretan što sam mogao doprinijeti ovom pozitivnom početku kvalifikacionih utakmica za reprezentaciju. Hajde, Portugal!”, napisao je Cristiano Ronaldo na Twitteru.

Portugal je maksimalan u grupi J nakon dva kola sa šest bodova, dok su drugi Slovaci s četiri boda. Bosna i Hercegovina i Island imaju po tri boda, Luksemburg jedan, a Lihtenštajn je bez bodova.