Roma na krilima sjajnog Dybale savladala Empoli

Fudbaleri Rome su večeras u posljednjem meču 6. kola italijanske Serije A u gostima savladali Empoli sa 2:1.

Vučica je do prednosti došla već u 17. minuti kada je Dybala primio jednu odbijenu loptu na više od 20 metara od gola, sjajno šutirao i savladao golmana domaćih.

Empoli se nije niti u jednom trenutku predavao pa je krajem prvog poluvremena uspio stići do izjednačenja preko Bandinellia.

Roma je bila konkretnija u drugom poluvremenu, ali su tek u 71. minuti uspjeli postići gol. Dybala je sjajno prevario dva igrača Empolia, uputio je centaršut na drugu stativi gdje se nalazio Abraham koji je uz malo sreće uspio postići pogodak.

Dva minuta poslije jedan od igrača Empolia je pao u šenaestercu, a sudija nakon gledanja VAR-a nije pokazao na bijelu tačku. Već u idućem napadu Rome jedan igrač je oboren u šenaestercu, sudija je ovaj put nakon pomoći VAR-a pokazao na kreč.

Pellegrini je izveo penal, ali je uspio samo pogoditi prečku.

Akpro je faulirao Marinellia, a sudija je opet gledao VAR i pokazao crveni karton igraču Empolia. Belotti je u petoj minuti nadoknade pogodio prečku i ostalo je 1:2, piše SCsport.ba.