Rijeka sjajnim golovima odnijela pobjedu i otela Hajduku vrh tabele

Jubilarni 100. Jadranski derbi pripao je Rijeci koja je preokretom u drugom poluvremenu šokirala rasprodan Poljud i otela Hajduku vrh tablice.

Ekipa Hajduka je na poluvremenu vodils 1:0 golom Rokasa Pukštasa iz 15. minute nakon što se Livajina lopta odbila od Pukštasa i završila u mreži Labrovića.

Prvo poluvrijeme bilo je relativno skromno, no u drugom se igra rasplamsala do kraja. Rijeka je izgledala bolje i zasluženo izjednačila u 55. minuti prekrasnim golom Jorgea Obregona. Kolumbijac, koji je na poluvremenu zamijenio Ivanovića, primio je ubačenu loptu iz auta na petercu, s čuvarom na leđima, te iz poluokreta fantastičnim potezom probušio Lučića.

U 62. Rijeka je opet zatresla mrežu Hajduka, ali gol Gode poništio je VAR zbog njegova igranja rukom.

Ipak, u 75. minuti ništa nije poništilo pogodak, i to spektakularan, Lindona Selahija. Rijekin veznjak natrčao je na jednu odbijenu loptu s gotovo 15 metara iskosa i fenomenalnim udarcem vanjskom stranom kopačke pogodio za 2:1.

Laszlo Kleinheisler, koji je u ovom derbiju debitrao za Hajduk, bio je blizu poravnanja u 84. minuti, no njegov sjajan udarac još je bolje obranio Labrović.

U sudijskoj nadoknadi, koja je trajala čak 11 minuta, Rijeka je izdržala završne nalete Hajduka i čak mogla i podebljati prednost, no Lučić je obranio silovit pokušaj Jankovića.

Od ove nedjelje, SuperSport HNL ima novog lidera. Rijeka je na vrhu s 41 bodom, isto koliko ima i Hajduk, ali Rijeka je trenutno bolja u međusobnom omjeru. Osim toga, ima i bolju ukupnu gol-razliku.