Real umalo prosuo 22 poena razlike, Džanan Musa predvodio “Kraljeve” do šeste vezane pobjede u ACB ligi

Košarkaši Real Madrida vezali su šestu pobjedu u domaćem prvenstvu Španije, pobjedom na Palencijom u gostima 78:86.

Džanan Musa, Real Madrid

Napravila je ekipa Chusa Matea seriju 12:0 na startu meč, a kasnije se prednost povećala, kako je utakmica odmicala.

Madriđani su imali u trećoj četvrtini i +22 (38:60), ali pad u nastavku primorao je prvake Evrope da spašavaju pobjedu. Stigla je Palencija na samo tri poena zaostatka, ali snage za nešto više nisu imali.

Džanan Musa predvodio je Real do trijumfa sa 21 poenom, 2 skokova i jednom asistencijom za 24 minute na parketu. Campazzo je dodao 15 , a Deck se priključio sa 11 ubačaja.

Najefikasniji kod domaćina bio je Jaylen Hands sa 21 poenom.

Stigao je “kraljevski klub” do 23. pobjede u sezoni i drži suvereno lidersku poziciju ACB lige, Palencija je ostala na posljednjem mjestu sa 5 pobjeda i 22 poraza, piše N1.