Real Madrid jednom nogom u polufinalu

U okviru četvrtfinala Lige prvaka večeras su odigrane dvije utakmice.

U prvom susretu Real Madrid je slavio pobjedu protiv Chelseaja sa 2:0, dok je u italijanskom derbiju polufinala najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja Milan bio bolji od Napolija.

Cheslea nije imao šta tražiti večeras na Santiago Bernabeu, pa se kući u London vraćaju sa dva gola minusa.

Karim Benzema je doveo domaćin u vodstvo u 22. minuti. Odlična dubinska lopta, Vinicus je skrenuo prema golu, Kepa je odbranio, ali lopta se odbila tačno na nogu Francuzu.

Potom Raheem Sterling nije iskoristio veliku šansu. da izjednači. Primio je precizan centaršut u šesnaestercu i pucao u donji desni kut, ali golman Reala sjajno brani.

Chelsea je ostao s 10 igrača u 59. minuti. Rodrygo je krenuo sam prema Kepi, Chillwell ga ruši na 16 metara i dobija direktan crveni karton.

Asensio je udvostručio prednost Reala u 75. minuti, zabio čim je ušao, za, kako će se ispostaviti, konačnih 2:0.

Trenutak odluke italijanskog dvoboja na San Siru desio se u 40. minuti.

Ismael Bennacer zabija za 1:0 nakon kontranapada Milana. Brahim Diaz povukao je loptu sve do ruba kaznenog prostora Napolija, dao na desnu stranu za Leaa, koji je na drugoj strani pronašao Bennacera, Alžirac zatim poentira za pobjedu Milana.