U Italiji je tema dana sukob Ibrahimovića i Džeke: Zlatan je bijesan na Dijamanta zbog jedne rečenice

Fudbaleri Intera savladali su u gradskom derbiju Milan rezultatom 1:0 u meču 21. kola Serie A.

Lautaro se u 34. minuti sjajno snašao nakon kornera i doveo Inter do pobjede nad gradskim rivalom.

Bh. reprezentativcac u redovima Intera Edin Džeko je na terenu proveo 71. minutu, dok je u redovima Milana Rade Krunić igrao cijeli susret.

Još jednom smo ostali bez duela Edina Džeke i Zlatana Ibrahimovića, pošto je Šveđanin već duže vrijeme odsutan zbog povrede.

Inter je nedavno deklasirao Milan u Superkupu u Rijadu sa 3:0 kada je jedan od strijelac bio i Džeko, a nakon te pobjede Dijamant je između ostalog dao jednu spornu izjavu koja je očito zasmetala Zlatanu.

Iskusni italijanski novinar Luca Serafini govorio je o aktuelnim dešavanjima u svlačionici Rossonera.

“Kada se pobjedučje treba slaviti, ali i poštovati protivnika. Mi smo to uradili na ispravan način”, Džekina je rečenica koju je Ibra navodno zapamtio i odlučio koristiti kao motivaciju pred jučerašnji duel.

Ibrahimović je navodno nakon poraza u Rijadu zapamtio ovu izjavu i okačio je u svlačionicu Milana.

No, to nije pomoglo pošto su Rossoneri izgledali očajno.