Košarka

Raspucani Mitchell presudio Lakersima, Utah prekinula niz Clippersa

Košarkaši Clivlenda savladali su Los Angeles Lakerse u Californiji rezultatom 114:100.

To je za tim iz Ohioa bila osma pobjeda u nizu, dok se “jezeraši” vraćaju na vezane poraze, baš kao što je bio slučaj na početku sezone.

Lakersi su dobro ušli u ovaj meč i predvođeni raspoloženim Westbrookom imali prednost nakon uvodnih 12 minuta, a gostima nije pomogao ni raspucani Donovan Mitchell.

Lakersi su u uvodnoj dionici imali i 12 poena prednosti koja im je potrajala do početka treće četvrtine kada dolazi do promijene odnosa snaga. Košarkaši Clivlenda su prešli u vođstvo u kom su se smijenjivali sa protivnikom sve do pred kraj 36. minuta kada ulaze u seriju i sa zalihom od sedam poena ulaze u rasplet meča.

Prednost šampiona iz 2016. godine je u posljednjoj četvrtini samo rasla, da bi u jednom trenutku dostigla i ogromnih +17 čime je stavljena tačka na meč.

Clivlend je predvodio Donovan Mitcell sa 33 poena, pet skokova i dvije asistencije. Darius Garland je dodao 24 poena, sedam asistencija i četiri skoka, dok je Jarrett Allen ostvario dabl-dabl sa 16 poena i 11 skokova.

Na suprotnoj strani se istakao Lebron James sa 27 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Anthony Davis je pored 19 poena uhvatio 12 skokova, a identičan poenterski učinak je imao i Russell Westbrook uz 10 asistencija.

Košarkaši Utah Jazza pobijedili su Los Angeles Clipperse rezultatom 110:102 i prekinuli njihov niz od tri pobjede u NBA ligi.

Utah su predvodili Jordan Clarkson sa 23 poena i pet asistencija, rezervista Collin Sexton sa 22 poena i Mike Conley Jr. sa 17 poena, sedam skokova i četiri asistencije.

U ekipi iz Los Angelesa Paul George postigao je 34 poena, uz osam skokova i četiri asistencije.