Željezničar Fudbal Festival: Plavi propustili priliku da od Tuzla Cityja naprave raskovanu šupu

Željezničar je večeras do nogu potukao ekipu Tuzla Citya.

U okviru petkog kola Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine Željezničar je do nogu potukao ekipu Tuzla Citya rezultatom

Na Grbavici večeras Tuzlaci nisu imali nikakve šanse, pogotovo kada su ih sarajevski plavi u manje od 15 minuta razbili početkom drugog poluvremena utakmice.

Željezničar je početkom drugog poluvremena u potpunosti deklasirao Tuzla City.

Plavi su u rasponu od 48. do 60. minute postigli čak tri gola i poveli sa 4:0.

Nakon što je Gasal u 48. i 53. minuti dva puta tresao mrežu Tuzla Cityja, četvrti gol je postigao Santos iz penala u 60. minuti susreta, dok je prvi gol bio djelo Semira Štilića sa bijele tačke u 37. minuti susreta.

Smajlagić je u potom u 76. minuti smanjio na 1:4, da bi tračak nade gostima donio Veselinović, koji je u 82. minuti smanjio na 2:4, ali to je bilo sve što su mogli.

Sastavi:

FK Željezničar: Bender, Hajdarević, Cocalić, Haračić, Gasal, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Galić, Vego.

Klupa: Muftić, Malić, Kosorić, Subašić, Bekrić, Šehić, Beganović, Beća.

FK Tuzla City: Fejzić, Nukić, Kuzmanović, Karjašević, Karić, Mešinović, Čeliković, Mišić, Hrkač, Mehidić, Coulibaly.