Prvenstvo BiH: "Studenti" pregazili sastav Slavije

U okviru 12. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine, odigrana je zapažena utakmica između ekipa Bosna Meridian i Slavija.

Arhiv

Konačan rezultat utakmice bio je ubjedljivih 94:67 u korist domaćih košarkaša.

Već na početku susreta, Studenti su pokazali svoju prednost, završivši prvu četvrtinu rezultatom 24:17. U drugoj četvrtini, apsolutna dominacija domaćina rezultirala je vodstvom od 15 poena razlike, a na poluvrijeme su otišli s rezultatom 44:36, prenio je Sc Sport.

U trećoj četvrtini, košarkaši Bosne su i dalje nastavili s izvanrednom igrom, čime su stvorili značajnu prednost od 73:56. Sjajan meč domaćih košarkaša kulminirao je u posljednjoj četvrtini, gdje su odigrali fantastično, zaslužujući tako uvjerljivu pobjedu rezultatom 94:67.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Damjanović s 23 poena, te Zubac s 19 i Hadžifejzović sa 17 poena.