Phoenix savladao Miami uz solidnu partiju Nurkića, Garza iskoristio svoje minute na parketu (VIDEO)

Phoenix Sunsi noćas su savladali Miami Heatse rezultatom 113:97 uz solidnu partiju Jusufa Nurkića.

Najbolji u redovima domaćina bili su Allen sa 31 poenom, Beal sa 25 i Booker sa 20 poena. U redovima Heatsa odličnu partiju odigrao je Adebayo sa 28 ubačenih koševa, a pratio ga je Love sa 20 poena.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić, noćas je na parketu proveo 26 minuta, a ubacio je 6 koševa, sakupio 9 skokova i podijelio dvije asistencije.

Minnesota prekinula niz od dva poraza, Garza upisao minute

Minnesota Timberwolves uspjela je savladati Houston Rocketse i tako prekinuti niz od dva poraza koja su ostvarili. Timberwolvesi su slavili rezultatom 95:122.

Najbolji u redovima gostiju bili su Edwards i Towns sa 24, odnosno 22 poena. U Rocketsima odličnu su partiju pružili Green (20 poena), Sengun (19 poena) i Smith (16 poena).

Reprezentativac Bosne i Hercegovine, Luka Garza, noćas je na terenu proveo tri minute, a postigao je dva koša i sakupio jedan skok, asistenciju nije imao.

Jokić i dalje nestvaran, ali Denver je iznenađujuće poražen

Srpski centar Nikola Jokić nastavlja sa fenomenalnim igrama u dresu Denver Nuggetsa, NBA šampiona. Ipak, ekipa iz Colorada je u noći između petka i subote doživjela iznenađujući poraz jer je u „Ball areni“ u Denveru do pobjede došla ekipa Orlando Magica i tako prekinula niz od tri poraza. Rezultat je bio 122:120 za goste sa Floride u kojima je blistao mladi Paolo Banchero i zabilježio prvi tripl-dabl u karijeri.