Olympiacos na penale izbacio Fenerbahce

Igrala se 11. minuta kada Fenerbahce dolazi do prednosti. Irfan Can Kahveci je savršeno primio loptu na rubu šesnaesterca i lijepo zabio.

olympiacos

Sebastian Szymanski u nadoknadi prvog poluvremena pada u kaznenom prostoru Grka, gledao se VAR, ali ništa od penala.

Naredna velika šansa u 81. minuti i to za Olympiacos. Georgios Masouras je zapucao dobru priliku.

Samo minut kasnije Batshuayi, koji je ušao umjesto Džeke, trese mrežu gostiju, no bio je u ofsajdu.

Nismo vidjeli više golova i gledali smo produžetke u ovoj utakmici, a u drugom produžetku dva velika uzbuđenja.

Prvo je Dušan Tadić u 115. minuti zapucao veliku šansu, da bi u 124. minuti Olympiacos ostao s igračem manje kada je Ntoi dobio drugi žuti karton. Uslijedili su penali.

U prvoj seriji Dušan Tadić nije iskoristio penal, no u drugoj brani Livaković, pogađa Batshuayi i bilo je 1:1 nakon druge serije.

Treća donosi novi gol Olympiacosa i novu odbranu Tzolakisa. Zaustavio je udarac Undera i približio svoj tim polufinalu.

Obojica pogađaju u četvrtoj seriji, a onda na otvaranju pete serije Livaković uz pomoć prečke zaustavlja udarac Rodineija i ostavlja Fener u igri.

Leonardo Bonucci je uzeo loptu, ali 21-godišnji Tzolakis i njemu zaustavlja penal i šalje Olympaicos u polufinale. Evropa je upoznala novog sjajno golmana i nema sumnje da ga nakon ove utakmice čeka veliki rast cijene.

Nakon 1:0 pobjede u prvoj utakmici, golovima Jutgle Club Brugge je slavio 2:0 u Grčkoj protiv PAOK-a i plasirao se u polufinale.

U polufinalu ćemo gledati dvomeče Fiorentine i Club Bruggeom, te Aston Villa – Olympiacos.

Konferencijska liga, revanš četvrtfinala:

Fenerbahce – Olympiacos 1:0 (ukupno 3:3, na penalePAOK – Club Brugge 0:2 (ukupno 2:3)