Novi trofej u vitrinama Reala: Kraljevima iz Madrida Superkup Evrope

Real Madrid i Eintracht Frankfurt su odigrali finale UEFA Superkupa u kojoj je Kraljevski tim slavio sa 2:0.

Real je bio mnogo bolji tim na otvaranju utakmice, tim Carla Ancelottija je odlično izgledao, međutim prilazi golu Eintrachta su bili zatvoreni.

Igrao se 14. minut kada je Eintracht imao odličnu priliku. Borre je proigrao Kamadu koji se našao oči u oči s Courtoisom. Pucao je Kamada dobro, ali belgijski golman sjajno odbranio.

Tri minute poslije velika prilika Reala. Vinicius je dobio loptu od Benzeme u sredini i dobro gađao s osam metara, no Tuta je uklizao i spasio loptu s crte.

Od 37.minute golom Alabe, Real Madrid je vodio s 1:0.

Ubacio je Kroos iz kornera, a igrači Reala potpuno su izdominirali u zraku. Benzema je najprije loptu poslao glavom na drugu stativu, Casemiro vratio u sredinu, a Alaba ugurao loptu neometano u praznu mrežu.

Mogli su Kraljevi na poluvremenu i imati veći prednost, ali Benzema u 41. minuti je loše šutirao iz dobre pozicije.

U drugom poluvremenu na prvu pravu priliku čekalo se do 55. minute kada je Vinicuis nije iskoristio odličnu šansu. Modrić ga je idealno gurnuo u prostor, Brazilac je imao samo još Trappa za svladati, ali se golman sjajno snašao i odranio udarac.

Casemiro je u 61. minuti pogodio prečku, sjajno je šutirao sa neki dvadesetak metara.

Četiri minute poslije na semaforu je bilo već 2:0, Benzema je pogodio na asistenciju Viniciusa koji je prije toga prošao po lijevoj strani, i poslao loptu u šesnaesterac do svog napadača.

Do kraja utakmice Real Madrid je sačuvao prednost, i nije bilo većih prilika niti na jednoj strani, piše SCsport.ba.