Tenis

Novak Đoković uz dosta muke prošao u treće kolo Australian Opena

Prava drama odvijala se do kraja trećeg seta, ali je na kraju Đoković bio spretniji i sretniji te rezultat 7:6 dobio treći set.

Srbijanski teniser, Novak Đoković je u drugom kolu Australian Opena savladao Popyrina rezultatom 3:1 i tako se plasirao u treću rundu. Bilo je 6:3, 4:6, 7:6 i 6:3.

Đoković je uz dosta muke krenuo pobedom protiv Hrvata Dina Prižmića u prvom kolu – 6:2, 6:7 (5:7), 6:3, 6:4, poslije tačno četiri sata igre.

Prvi teniser svijeta je bolje otvorio meč i odmah na početku pokazao kvalitetniju partiju. Teniser iz Srbije je napravio brejk pri rezultatu 5:3 i nakon samo 40 minuta osvojio prvi set.

Primijetno je bilo od starta drugog seta da Popyrin igra mnogo agresivnije. Stekao je i dodatnu dozu samopouzdanja, pa je načinio brejk u trećem gemu, odmah potom lako odradio posao na svoj servis za velikih 4:1. Australijanac je stigao do dvije vezane brejk, ujedno i set lopte. Prvu je Đoković spasio as poenom, drugu nije uspio, Popyrin je istrčalog Srbina lobovao – 4:6.

U trećem setu viđena je ravnopravna borba. Nastavio je poslije ukazane pomoći ljekara Đokoviću, Australijanac sa igrom, imao je 30:15 na Đokovićev servis, ali nije uspio. Na 30:30 se Novaku vratilo za situaciju iz prethodnog seta, sada je Srbin pogodio vrh mreže, a loptica se potom spustila na dio terena koji pripada Popirinu. Nedugo zatim, Đoković je izjednačio – 3:3.

Prava drama odvijala se do kraja trećeg seta, ali je na kraju Đoković bio spretniji i sretniji te rezultat 7:6 dobio treći set. U četvrtom setu Đoković je prvi servirao, a poslije četiri gema nije bilo brejka – 2:2. Nijedan od tenisera nije bio ni blizu prilike da rivalu oduzme servis.

Polovinom četvrtog seta lako i ubjedljivo je prvi teniser svijeta došao do brejka u šestom gemu i poveo 4:2 te je tu bio kraj. Novak je mirno priveo meč kraju i prošao u treće kolo Argentincem Tomasom Etcheverryjem.