Neočekivani problemi za Novaka Đokovića na samom početku Wimbledona

U prvom kolu Novak je za rivala dobio 81. tenisera svijeta, Soonwoo Kwona, ali je potpuno neočekivano Južnokorejac pravio probleme najboljem na svijetu. Uspio je da osvoji i set, no zaista je bio jako dobar rival iako je bio apsolutni autsajder prije samog meča.

Kwon je Novaku najavio veliku borbu već na startu, oduzeo mu je prednost servisa već u trećem gemu, ali je u šestom gemu Đoković uspio da uzvrati brejk i da izjednači na 3:3, povede 4:3, a onda da novim brejkom dođe do 5:3 i odservira za prednost u setovima.

Kwon u četvrtom gemu drugog seta stiže do brejka, što je bilo dovoljno za 6:3 u njegovu korist i povratak na početak. Treći nam set donosi također jedan brejk, Novakov u osmom gemu, kada je pri vodstvu 5:3 isuviše lako došao do seta za 2:1.

U setu broj 4., ispostaviće se i odlučujućem, Đoković je poveo s 4:2 uz brejk, pa je izgledalo da je sve gotovo, ali kada je u 9. gemu servirao za 6:3 i za pobjedu, uslijedio je neočekivani brejk Južnokorejca, koji je smanjio na 5:4 i tako malo duže Đokovića zadržao na terenu. No, već u narednom gemu Đoković rješava pitanje pobjednika.

Novak inače ima veliki motiv da dođe do 21. velikog trofeja i tako smanji zaostatak za Rafaelom Nadalom koji je trenutno na 22 naslova.