Ostalo

Nedžad Husić osvojio zlatnu medalju na Turkish Openu

Najbolji bh. taekwondoista Nedžad Husić osvojio je zlatnu medalju na Turkish Openu, turniru G1 kategorije.

Nedžad Husić

Husić je na putu do zlata ostvario pet pobjeda i to protiv predstavnika Rusije (2:0), Turske (2:0), Portugala (2:0), Grčke (2:1) i Poljske (2:0).

Time je potvrdio odličnu formu, što nas posebno raduje, s obzirom na takmičenja koja dolaze.

“Našem Nedžadu i njegovom cjelokupnom timu čestitamo na vrhunskim borbama i sjajnoj pripremi za Turkish Open. Zlato je vaše”, poručili su iz Taekwondo saveza BiH.

Iskoristili su pritom priliku da čestitaju i juniorima koji su osvojili medalje. Emi Kurić, koja je s pet pobjeda, također stigla do zlatne medalje, Benjaminu Husiću, koji je osvojio srebro, te Anji Hrgić, koja je bila bronzana.