Ostalo

Muzaferija je ostvarila svoj najveći uspjeh, ali cifra koju je zaradila je mizerna

Najistaknutija bh. skijašica Elvedina Muzaferija ostvarila je impresivan uspjeh ovog vikenda na čuvenoj stazi u Cortini d'Ampezzo, osvojivši ukupno 24 boda u dvije utrke.

Elvedina Muzaferija

Međutim, unatoč njenom izuzetnom sportskom postignuću, finansijski dobitak koji je ostvarila zaista je skroman u poređenju s prihodima u drugim profesionalnim sportovima, prenose Sportske.ba

FIS, krovna svjetska skijaška organizacija, nagrađuje skijaše na osnovu plasmana i unaprijed određenog nagradnog fonda.

Za današnje 14. mjesto, Elvedina je osvojila 1.800 eura, dok je jučerašnje 25. mjesto donijelo 1.000 eura. Dakle, njen ukupni prihod od FIS-a za ova dva dana iznosi 2.800 eura.

U poređenju, pobjednica današnje utrke, Švicarka Lara Gut-Behrami, zaradila je 50.000 eura, dok je drugoplasirana Austrijanka Stephanie Venier osvojila 23.000 eura.

Osim nagrada FIS-a, skijaši dobijaju i dodatne nagrade od organizatora utrke, koje variraju od takmičenja do takmičenja.