Musa nastavio sa odličnim partijama, Real savladao Bilbao

Košarkaši Real Madrida savladali su Bilbao u okviru 13. kola španske ACB lige rezultatom 85:80.

Prva četvrtina protekla je u znaku Reala koji je imao sedam poena prednosti, ali prvu dionicu okončao sa plus pet poena (16:21).

U drugoj četvrtini Madriđani su pronašli i brzinu više, te su u jednom trenutku imali i dvocifrenu razliku (16:29), ali se domaći nisu predavali te su krajem poluvremena uspjeli potpuno anulirati razliku i otišli na odmor rezultatom 42:42.

Neizvjesno je bilo i u trećoj četvrtini, iako je Real držao kontrolu nad utakmicom malom prednošću, koja nije prelazila sedam poena prednosti. Ipak, Real je otpor rivala uspio slomiti u posljednjim minutama posljednje četvrtine, i na kraju slavio rezultatom 85:80.

Džanan Musa bio je drugi najbolji strijelac u pobjedničkom timu. Bišćanin je ubacio 14 poena, imao tri skoka i dvije asistencije. Bolji od njega u ofanzivi bio je samo Edy Tavares, koji je meč završio sa double-double učinkom od 15 poena i 12 skokova.

U timu Bilbaa nastupio je i naš Emir Sulejmanović, a za nešto više od 20 minuta na parketu upisao je 4 poena i 4 skoka. Najbolji u domaćem timu bio je Šveđanin Hakanson sa 29 poena, 4 skoka i 4 asistencije, a pratio ga je Smith sa 19 ubačaja.

Kraljevi su ostali prvi na tabeli ACB lige sa omjerom 10-2, dok je Bilbao osmi sa omjerom 7-5, piše N1