Musa odličan u porazu Reala od Baskonije u Euroligi

Košarkaši Real Madrida poraženi su na domaćem parketu protiv Baskonije u 27. kolu Eurolige rezultatom 81:85, a naš košarkaš Džanan Musa imao je sjajno večer, iako nije mogao spriječiti poraz Blancosa.

Real je prije početka utakmice bio veliki favorit, a taj epitat su opravdali u prvoj četvrtini i donekle do kraja poluvremena, jer su nakon 20 minuta košarke vodili 43:40.

U trećoj dionici gledali smo izjednačenu borbu, a meč je prelomljen u posljednjoj četvrtini, kada je Baskonija jače zaigrala odbranu i limitirala Kraljeve na samo 16 poena.

Najbolji pojedinac meča bio je Džanan Musa, koji je imao 21 poen, uz 8 skokova i 4 asistencije, ali nije imao suviše raspoloženih saigrača. Edy Tavares je odigrao 23 minute i postigao 13 poena i skupio 5 skokova a Vincent Poirier imao je 10 ubačaja.

Najbolji kod Baskonije bio je Costello sa 20 poena i 3 skoka, Thompson je dodao 18, uz nevjerovatnih 14 asistencija, a Kotsar je meč završio sa 13 poena.

Real je sada treći na tabel Eurolige sa 18 pobjeda i 8 poraza, a ispred njh su druga Barcelona i prvi Olympiakos. Baskonija je na sedmom mjestu sa 15 pobjeda i 12 poraza, piše N1