Mundobasket: Sjajan otpor Crnogoraca protiv SAD, Italijani opet bolji od Srbije

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pokazala je danas da se može nositi i s najboljim igračima na svijetu.

Odmjerili su Crnogorci snage s favorizovanom Amerikom, koja je slavila, ali do pobjede je došla uz dosta muke koju joj je priredio tim Boška Radovića. Bilo je 85:73, a tako je Crna Gora vjerovatno i izgubila šanse za četvrtfinale.

Od početka smo gledali rezultatski egal na semaforu, a Crna Gora je čak s prednošću od jednog poena (38:37) otišla na odmor između dva poluvremena!

Ekipa Stevea Kerra dodaje gas u trećoj dionici, ali nije to bilo dovoljno da se potpuno odlijepi (61:55).

Na sedam minuta do kraja Crna Gora prilazi na samo 2 poena zaostatka (64:62), vodila se velika borba, a onda bitnu trojku ubacuje Reaves i donosi Americi 75:68 u finišu.

Završilo je 85:73, a najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Anthony Edwards sa 17 poena, dok je 12 ubacio Austin Reaves.

Nikola Vučević je blistao kod komšija sa 18 poena i 15 skokova, a 14 koševa je ubacio Kendrick Perry.

Košarkaši Srbije su na startu druge faze Mundobasketa poraženi od selekcije Italije rezultatom 78:76.

Mnogo je bolje u meč ušla Italija i ekipa Svetislava Pešića je kroz cijelo prvo poluvrijeme jurila zaostatak.

No, održavala je priključak, a onda je trojkom uz zvuk sirene za odlazak na odmor, koju pogađa Bogdanović, povela sa 42:40.

Bila je bolja Srbija i kroz treću dionicu, ali u finišu je došlo do problema.

Gubili su košarkaši Srbije lopte i donosili loše odluke u napadu i Italijani su preokrenuli.

Gledali smo dramu u finišu, Gudurić je na 50 sekundi do kraja smanjio na 78:76, ali danas je nezaustavljiv bio Simone Fontecchio, koji donosi pobjedu Italiji.

Doduše, imala je Srbija napad za pobjedu, ali odigrala ga je užasno i Jović je šutirao trojku s 10 metara. Nije ni dobacio do koša…

Fontecchio je briljirao i ubacio 30 poena uz 7 skokova, a iz igre je šutirao 11/15.

Kod Srbije je sa 18 poena najefikasniji bio Bogdanović, a 15 je ubacio Ognjen Dobrić.

Njemačka je pobijedila Gruziju sa 100:73 (scsport.ba).