Mourinho dobio crveni karton, pa otišao u svlačionicu sudija i uradio potpunu grozotu

Trener Rome Jose Mourinho (60) kažnjen je s dvije utakmice zabrane vođenja ekipe u italijanskom prvenstvu te sa 10,000 eura zbog isključenja koje je zaradio u utorak u 1-2 porazu na gostovanju kod davljenika Cremonesea u susretu 24. kola.

Glavni sudac utakmice Marco Piccinini udaljio je Mourinha s klupe Rome početkom drugog poluvremena, a Portugalac se žalio na tretman kojega je imao kod četvtog suca utakmice Marca Serre te je čak najavio kako će potražiti pravni savjet zbog čitave situacije.

“Trener Rome je vehementno i provokativno reagirao na sudačke odluke u drugom poluvremenu, a takvo je ponašanje ponovio i u trenutku isključenja. Također, po završetku utakmice ušao je u sudačku svlačionicu, na što nema pravo, te je uputio ozbiljne uvrede četvrtom sucu”, stoji u odluci o kazni.

Nakon poraza od Cremonesea Roma je ostala peta na tabeli sa 44 boda, tri manje od drugog Intera i trećeg Milana te jednim manje od četvrtog Lazija, momčadi s kojima se bori za plasman od drugog do četvttog mjesta koja vode u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Cremoneseu je, pak, ovo bila prva pobjeda u prvenstvu ove sezone kojom je preskočio Sampdoriju i sada je 19. na ljestvici s 12 bodova, osam manje od 17. Spezije koja drži posljednje mjesto koje osigurava opstanak u Serie A