Minimalno, ali zasluženo: Zrinjski apsolvirao Slobodu

HŠK Zrinjski je večeras na stadionu Pod Bijelim brijegom u okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH dočekao Slobodu i slavio pobjedu rezultatom 1:0.

Plemići su odigrali dosta dobar meč u kojem su svojom prepoznatljivom igrom dominirali od početka do kraja, dok je Sloboda uglavnom bila fokusirana na odbranu svog gola i eventualne kontranapade iz tranzicije.

Tuzlaci su, inače, prvi zaprijetili i to udarcem sa distance, ali je lopta otišla visoko preko gola, nakon čega gledamo konstantne napade Zrinjskog u narednih 20-tak minuta utakmice.

Plemići su odigrali nekoliko dobrih akcija i prijetili preko Čužea, Jukića i Sučića, no u finišu im je nedostajalo više fokusa kako bi realizovali više nego solidne šanse.

Nakon toga Sloboda se uspjela osloboditi pritiska i “umrtviti” igru, što je otežalo i Plemićima posao u njihovom nastojanju nametanja jakog tempa.

I kada se činilo da će poluvrijeme završiti bez golova, uslijedila su uzbuđenja. Prvo je Sloboda imala veliku šansu preko Komazeca koji je sa pet metara udaljenosti glavom šutirao preko gola, da bi Zrinjski njegov promašaj kaznio već u narednom napadu.

Igrala se 44. minuta kada je Bekić ubacio loptu sa lijeve strane, a Nemanja Bilbija maestralnim udarcem glavom savladao Bukvića za 1:0.

Zrinjski je u žestokom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu te već u prvim minutama istog imao stopostotnu šansu preko Jankovića koji je pogodio stativu.

Potom su zaprijetili Bilbija i Sučić, no bez promjene rezultata, nakon čega su Plemići postepeno usporavali ritam i dozvolili Tuzlacima da se više otvore prema naprijed.

Ostatak utakmice je i pored toga proticao u kontroli Plemića koji su bez problema priveli posao kraju i slavili minimalnu pobjedu 1:0