Kraj kvalifikacija: Zmajice se porazom oprostile od Evropskog prvenstva

Njemačka je na Ilidži savladala BiH sa 92:61.

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom od Njemačke okončala je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje će se održati ove godine, prenosi SC.

Njemice su na Ilidži savladale Zmajice sa 92:61 te tako stigle do četvrte pobjede na šest utakmica i plasirale se na EP. BiH kvalifikacije završava na trećoj poziciji s omjerom 2-4 i neće nastupiti na velikom takmičenju, na kojem je prošli put zauzela peto mjesto.

Očajno su izabranice Gorana Loje ušle u utakmicu i Njemačka je zatrpala njihov koš u prvoj dionici. Nakon deset minuta igra bilo je 30:15 za gošće, a BiH se budi u drugoj četvrtini.

Zaigrale su bolje Zmajice i smanjile na 32:25, te uspjele održati priključak do odlaska na odmor. Na poluvremenu je rezultat bio 44:37 u korist Njemačke

Nažalost, u nastavku BiH nije mogla do preokreta protiv kvalitetnije ekipe Njemačke. Treću dionicu gošće dobijaju sa dvanaest razlike (24:12) i odljepljuju se na nedostižan zaostatak za BiH.

Lagano su privele meč kraju i slavile više nego ubjedljivu pobjedu rezultatom 92:61.

Njemačku je do trijumfa odvela sjajna Fiebich sa 28 poena, 6 skokova i 3 asistencije, dok je Gulich bila nadomak double-doublea sa 18 poena i 9 skokova.

Kod Bosne i Hercegovine je 17 poena ubacila Nikolina Knežević, dok je Courtney Hurt upisala double-double sa 16 poena i 11 skokova. Dvocifrena je još bila Dragana Domuzin sa 11 ubačaja.