Visok poraz bh. košarkašica, Belgijanke im ubacile 100 poena

Ženska košarkaška reprezentacije Bosne i Hercegovine odigrala je još jednu lošu utkamicu, ovaj put u gostima protiv Belgije u okviru četvrtog kola kvalifikacija za Eurobasket 2023. godine, gdje je poražena rezultatom 100:60.

Kao i u duelu protiv Njemačke, večeras je na parketu postojala samo jedna ekipa, a to je Belgija

Belgijanske su povele sa 12:3 i tada je bilo jasno da će se razlika samo povećavati. U jednom trenutku u prvoj četvrtini bilo je i 26:8 u korist Belgije.

Prvo poluvremenu završilo je rezultatom 53:26.

U nastavku slična igra na terenu. Naše djevojke bez ideje, Belgijanke furiozne do konačnih 100:60.

Računajući i Mundobasket ovo je šesti uzastopni poraz naše selekcije sa ubjedljivom koš razlikom.

Naredne utakmice u kvalifikacijama za Eurobasket su u februaru 2023. godine.

U februar naše djevojke igraju dvije domaće utakmice protiv Njemačke i Sjeverne Makedonije, a po svemu sudeći neće biti ništa od plasmana na Eurobasket 2023. godine, osim ako se ne desi neko veliko čudo u februaru.