Konferencijska liga: Sjajni Partizan ponovo nadigrao Koln

U okviru 4. kola Konferencijske lige, Partizan je u Beogradu ostavario novu pobjedu, dok je Fiorentina kući bila dominantna, piše SC Sport.

Odličan meč u Humskoj, domaći su krunisali novim bodovima sa kojim sada imaju velike šanse za plasman u naredni krug takmičenja.

Domaći su poveli u 15. minuti golom Diabate, a bi meč bio prekinut u 30. minuti radi velike bakljade Grobara. Konačnih 2:0 postavio je Gomes na asistenciju Uroševića u 52. minuti. Partizan je i u prethodnom meču savladao njemački tim. Siniša Saničanin je susret odgledao s klupe Partizana.

Sjajna Fiorentina je kući deklasirala sa 5:1 Hearts. Domaći su već za 45. minuti riješili pitanje pobjednika, prvo je u šestoj minuti Jović pogodio za 1:0, da bi do kraja poluvremena mrežu gostiju tresli Biraghi, Gonzales i Barak.

U drugom poluvremenu već u 47. minuti gosti su uspjeli smanjiti rezultat preko Humphrysa, da bi konačnih 5:1 postavio Gonzales iz penala u 78. minuti.