EVROPSKA LIGA Nizozemci iznenadili Arsenal, Betis slavio u Bugarskoj

U Nizozemskoj PSV je porazio Arsenal i tako osigurao plasman u narednu fazu Evropske lige, dok je Betis pobjedom protiv Ludogoretsa uspio ostaviti Romu u utrci za narednu rundu takmičenja.

Bio je domaćin bolji u prvoj poluvremenu koje je završeno bez golova, iako se mreža Arsenala tresla u 43. minuti kada je Simons pogodio, ali nakon asistencije VAR-a gol je poništen zbog ofsajd pozicije, piše SC Sport.

U drugom poluvremenu ipak PSV dolazi do gola, prvi put u 56. minuti preko Veermana, dok se drugi gol postigao De Jond u 63. minuti utakmice, što se na kraju i ispostavilo konačnim rezultatom.

Ekipa Ludogoretsa je bila puno bolji protivnik od ekipe Betisa, koja je uspjela iz samo jednog udaraca u okvir gola za devedeset minuta postići pogodak. Igrao se 56. minut kada se Nabil Fekir sjajno snašao u šesnaestercu, šutirao i zatresao mrežu domaćina.

Malmo za koji je 90 minuta odradio naš Dennis Hadžikadunić poražen je kod kuće od Royal Uniona s 0:2