Kolašinac i Atalanta u četvrtfinalu Kupa Italije

Protivnik ekipi iz Bergama za plasman u polufinale bit će Milan, koji je sinoć s uvjerljivih 4-1 savladao Cagliari.

Ekipa Atalante savladala je Sassuolo s 3-1 (1-0) na svom stadionu Gewiss u Bergamu i time izborila nastup u četvrtfinalu Kupa Italije.

Domaći su poveli u 24. minuti kada je Pašalić glavom spustio loptu prema De Ketelaereu koji je u pet metara primio loptu te iz okreta pogodio protivničku mrežu.

Isti igrač je bio strijelac za 2-0 u 63. minuti. Pašalić se probio po lijevom boku, uputio prizemnu loptu u kazneni prostor prema Rusu Alekseju Mirančuku koji ju je proslijedio do De Ketelaerea, a ovaj po drugi put zatresao mrežu Sassuola.

U 71. minuti se Belgijanac odužio ruskom nogometašu te je upisan kao asistent za pogodak Mirančuka, kojim je Atalanta zapečatila plasman u četvrtfinale domaćeg kupa. Sassuolo je u zadnjoj minuti utakmice (90+5) uspio doći do utješnog pogotka za konačnih 3-1, a strijelac je bio Daniel Boloca.

Reprezentativac BiH, Sead Kolašinac je protiv Sassuola igrao do 82. minute na poziciji lijevog stopera.