Koji Dončić, koji Mavsi... Legendarni Celticsi pomeli Dallas u prvoj utakmici finala! (VIDEO)

Košarkaši Boston Celticsa otvorili su veliko finale doigravanja NBA lige uvjerljivom pobjedom 107-89 protiv Dallas Mavericksa i u seriji na četiri pobjede poveli sa 1-0.

Iduća utakmica je za tri dana ponovo u Bostonu, a potom serija seli u Dallas gdje su na redu iduće dvije utakmice.

Boston, koji je rekorder uz LA Lakerse sa po 17 titula, no čeka naslov od 2008. godine, je furiozno ušao u finale, već nakon prve četvrtine je imao 17 koševa razlike (37-20). U drugoj dionici domaćin je imao i +29 (58-29), a na poluvrijeme se otišlo i dalje s velikih 21 razlike (63-42). Dallas se u trećoj četvrtini približio na osam koševa minusa (72-64), no uslijedila je Bostonova serija 14-2 za +20 (86-66) na ulazu u zadnju dionicu, prenosi Sk.hr.

U posljednjoj četvrtini Celticsi su rutinski obranili veliku prednost i na koncu slavili sa 107-89.

“Prije dvije godine smo pobijedili u prvoj utakmici i znamo ishod te serije. Imamo još puno posla,” kazao je za ESPN Jayson Tatum koji je ubacio 16 koševa uz 11 skokova i pet asistencija. Prije dvije godine Boston je poveo protiv Golden Statea sa 1-0, imao je i 2-1, ali su Warriorsi slavili sa 4-2.

“Prava igrač tek počinje,” dodao je Jaylen Brown, sa 22 koša najefikasniji u pobjedničkim redovima. Uz Tatuma i Browna, još su četvorica igrača Bostona upisala dvocifreni broj koševa, Kristaps Porzingis je ubacio 20, a Derrick White 15 koševa.

“Dobio sam nalet publike, adrenalin mi je kolao venama,” dodao je Porzingis koji je pauzirao od 29. aprila.

Slovenac Luka Dončić predvodio je Dallas sa 30 koševa i 10 skokova, PJ Washington je dodao 14 koševa i osam skokova, dok je Kyrie Irving zabio 12 koševa uz šut 0-5 za tri poena.

Dallas je pogodio 35 od 84 šuta, ali samo sedam od 27 s distance. Dallas je pogodio sedam, a Boston čak 16 trica.

“Moramo ubrzati loptu,” rekao je trener Dallasa Jason Kidd. “Lopta se večeras zaglavila.”

“Ovaj poraz neće umanjiti duh ekipe, Ili gubiš ili pobjeđuješ. Moramo se usredotočiti na iduću utakmicu,” dodao je Dončić. Dallas lovi svoj drugi naslov u povijesti, prvi put je slavio 2011.