KO KAŽE DA JE GOTOVO Hrvatska u zadnjem kolu može ispasti, evo kakva je situacija

Hrvatski nogometaši došli su do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu u Kataru svladavši Kanadu s uvjerljivih 4-1 (2-1) u nedjeljnom dvoboju na stadionu Khalifa International u Dohi.

Kanađani su poveli već u drugoj minuti pogotkom Alphonsa Daviesa, ali Hrvatska je već do poluvremena preokrenula rezultat.

Andrej Kramarić je izjednačio u 36. minuti na asistenciju Ivana Perišića, a za 2-1 je u 44. minuti pogodio Marko Livaja nakon dodavanja Josipa Juranovića.

Kramarić je u 70. minuti svojim drugim pogotkom, ponovno uz Perišićevu asistenciju, povećao prednost na 3-1, a konačnih 4-1 postavio je Lovro Majer u četvrtoj minuti dodatka na dodavanje Mislava Oršića.

Tako će Vatrenima u posljednjem kolu protiv Belgije biti dovoljan bod za siguran prolaz dalje.

No, u slučaju poraza Hrvatskoj prijeti čak i ispadanje s turnira. Naime, ako Belgija pobijedi Hrvatsku, a Maroko osvoji barem bod protiv Kanade, u osminu finala idu Belgija i Maroko.

Jedini način da Hrvatska prođe dalje s porazom je ako Kanada savlada Maroko.