Hrvatska nikada nije izgubila drugi meč na SP, danas je deklasirala Kanadu, a proslavio se Kramarić

Hrvatska je na stadionu Khalifa International odigrala drugu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u Kataru. Nakon remija s Marokom (0:0) protivnik Dalićevoj momčadi je Kanada, koja je u prvom kolu izgubila od Belgije 1:0.

Atmosferu uoči utakmice potpalio je kanadski izbornik John Herdman, koji je svojim igračima rekao da će “sj*bati Hrvatsku”. Dalić i njegovi reprezentativci dali su naslutiti da će to iskoristiti kao dodatan motiv za dobar rezultat u borbi za osminu finala Svjetskog prvenstva.

I već nakon 70 sekundi Kanada je povela. Alphonso Davies je odregaovao maestralno nakon izgubljene lopte Hrvatske i glavom zabio za 1:0.

U 25. minuti proslavili su navijači Hrvatske gol Kramarića, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda.

Hrvatska ima loptu više u posjedu, ali bez izrazitih prilika.

U 36. minuti 1:1. Dobru akciju odigrali su Kovačić i Perišić, a Kramarić je ovaj put imao razlog za slavlje, nije bilo ofsajda.

U 44. minuti totalni preokret. Juranović je dobro povukao, dodao do Livaje, a ovaj sa 16 metara pogodio za 2:1.

U 54. velika prilika za Hrvatsku! Lijepa akcija, Modrić je odigrao povratnu loptu za Kramarića, ovaj je pucao iz prve, a kanadski golman je ovaj puta dobro reagirao.

U 70. minuti Kramarić se iskupio za promašaj i postigao svoj drugi gol, lijevom nogom, za potpuni preokret. Ovo je njegova noć.

I onda u 4. minuti sudijske nadoknade Mislav Oršić i Lovro Majer su sami izašli pred Borjana, prvi nije bio sebičan, pa je Majer ljevicom zakucao loptu za 4:1 i svoj četvrti gol u dresu reprezentacije.

Hrvatska je nakon drugog kola prva sa četiri boda, Maroko ima isto ali slabiju gol-razliku. Belgija je treća sa tri, a Kanada bez bodova ne može više računati na prolazak u osminu finala.