Ostalo

Hrvatska izgubila nakon drame u finalu. Španija prvak Evrope u vaterpolu

Vaterpolisti Hrvatske nisu uspjeli odbraniti naslov prvaka Evrope u Zagrebu, izgubili su od reprezentacije Španije 11:10 u dramatičnom meču.

Selekcija Hrvatske je povela golom Žubele sa peterca, prethodno je Vrlić izborio peterac. Brzo su odgovorili Španci preko Sanahuje i sa igračem više došli do 1:1.

Luka Bukić pogodio je za novu prednosti popularnih Barakuda, ali su Španci preokrenuli na 2:3 golovima Grandosa i Munarriza. Ipak Vukičević, Bukić i Marinić Kragić režirali su seriju 3:0 Hrvatske za rezultat prve četvrtine 5:3.

Druga četvrtina pripala je Špancima 3:2. Dva gola za Hrvatsku postigao je sjajni Luka Bukić i hrvatski reprezentativci su ušli u treću četvrtinu vodstvom 7:6.

Sljedeća dionica pripala je Hrvatima rezultatom 3:2, strijelci u trećoj četvrtini bili su Marinić Kragić, Žuvela i Fatović. Tako su vaterpolisti Hrvatske ušli u odlučujući period sa prednošću od dva gola (10:8).

Sanahuja na polovini četvrte četvrtine uveo utakmicu u dramu i smanjio na 10:9.

Tri minute prije kraja Granados je poravnao na 10:10, ali je isti igrač donio novim golom veliki preokret Špancima, koji su dvije minute prije kraja poveli 11:10.

Nisu uspjeli Hrvati stići ni do jednog gola u posljednjoj četvrtini, što ih je koštalo pobjede, prenosi N1.