Hadžiahmetović postigao sjajan gol, ali Konyaspor ispala

Konyaspor trojice bh. reprezentativaca Ibrahima Šehića (33), Amira Hadžiahmetovića (25) i Amara Rahmanovića (28) pretrpio je šokantnu eliminaciju iz Konferencijske lige.

JOSE COELHO/EPA

Turski predstavnik je u revanš meču trećeg pretkola rezultatom 2:4 poražen od lihtenštajnskog Vaduza, s kojim je u prvom meču odigrao 1:1.

Konyaspor je večeras prvi poveo golom Guilherme iz penala u 18. minuti i ništa nije slutilo na katastrofu, ali su gosti do poluvremena preokrenuli golovima Frenklina Sasere u 28. i Manuela Sutter u 31. minuti.

Tunahan Cicek je u 67. povisio na 1:3, a sudbinu Konyaspora zapečatio je Cedric Gasser.

Domaćin je 95. minuti ublažio poraz golom Hadžiahmetovića.

Šehić je branio cijeli meč, a punu minutažu imao je i Hadžiahmetović. Rahmanović je zamijenjen u 59. minuti.