Fenomenalni Musa s Realom ponovo savladao Barcelonu i došao na korak do finala ACB lige

Košarkaši Real Madrida došli su nadomak finala ACB lige pošto su u drugoj utakmici još jednom savladali Barcelonu rezultatom 104:98 (22:24, 22:16, 29:22, 31:36).

Džanan Musa

Kraljevski klub je ključnu prednost ostvario u trećoj dionici kada su stekli i maksimalnih 14 poena razlike. Džanan Musa i Sergio Llull su odigrali odlične utakmice i donijeli Realu drugi trijumf u polufinalu.

Barcelona je na početku utakmice povela 9:3, a onda je uslijedila serija Reala od 11:0 posle koje su preuzeli inicijativu, međutim, Katalonci su na kraju prve dionice i početkom druge ponovo stekli prednost, maksimalnu, a iznosila je šest poena.

Real je imao prednost na poluvremenu od četiri poena razlike.

Uslijedilo je poluvreme u kome je domaćin potpuno potukao Barcelonu. Nekoliko serija u trećoj četvrtini donijele su Realu 14 poena prednosti poslije koje je Barcelona samo u jednom trenutku uspjela da smanji na sedam poena minusa. Katalonski klub nije imao karaktera ni u drugom meču, a Real je u posljednjoj dionici napravio najveću razliku od 17 poena i potpuno dominantno došao do druge pobjede u seriji.

Džanan Musa je odigrao odličnu utakmicu i ubacio 18 poena, dok je Sergio Llull dodao 16. U poraženoj ekipi Barcelone je jedino češka kombinacija odigrala na zadovoljavajućem nivou, Vesely je imao 24 poena, a Satoransky 15 poena i 11 asistencija. Nikola Kalinić je ubacio svega dva poena. Treća utakmica je na programu 2. juna, a domaćin će biti Barcelona.