EVROPA U NEVJERICI Crvena zvezda prvi tim koji se plasirao u grupnu fazu Lige prvaka

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su TSC u utakmici 1. kola play-offa rezultatom 4:1.

Zvezda je tako i matematički obezbijedila titulu sa 85 bodova, čak 23 više od drugoplasiranog TSC koji ima 62.

Gosti su poveli golom Đakovca sa penala u 21. minuti, ali to je bilo sve od njih.

Zvezda je napadala i promašivala, a izjednačenje je donio Bukari u nadoknadi prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, rapsodija, starog, novog šampiona.

Još dva pogotka Bukarija u 61. i 75 minuti i projektil Kange u 69. minuti za ubjedljivu pobedu crveno-belih.

Ovo je šesta uzastopna titula Zvezde, čime su crveno-bijeli obezbijedili direktan plasman u Ligu prvaka.

Crveno-bijelima je ovo 34. titula u historiji kluba.

Osim što su osvojili 34. titulu šampiona države, crveno-bijeli su obezbijedili direktan plasman u Ligu prvaka i od naredne sezone će ponovo biti članovi elite, po treći put od kad takmičenje nosi ovo ime i grupni format.